Фундація Центр Сучасного Мистецтва починає нову програму – ПОШУК.

ПОШУК – це комплексна багаторічна програма ініціювання, розвитку і підтримки експериментальних мистецьких проектів. Вона складатиметься зі щорічного конкурсу, а також лекцій, майстер-класів і дискусій.
ФЦСМ пропонує художникам і кураторам вийти за рамки «білого кубу» традиційного виставкового простору, звичного формату роботи та її презентації. Експеримент, художнє дослідження, лабораторія, мистецтво як процес – становлять підґрунтя програми.
Цього року відбуватиметься ПОШУК: Інші простори – ФЦСМ шукатиме художні проекти у неконвенційних, незвичних чи незвичайних просторах для мистецтва. Де поза звичними стінами галерей чи мистецьких центрів може існувати художній проект? З якими просторами в місті, як і навіщо можуть взаємодіяти художники? Які нові аудиторії можуть з’явитись у таких проектів і як з ними взаємодіяти? Чи готові художники приймати виклик довколишнього міста?
Художникам і художнім групам пропонується обрати один “немистецький” простір у місті (наприклад, завод, вокзал, фойє театру (де вже давно продають шкарпетки), нічний клуб, під’їзд чи дах житлового будинку тощо) та створити проект, спеціально для і в цьому місці.
Програма підтримує пошук і дослідження нових ідей, форматів, медіа, тем. Проект-дослідження може бути презентованим як виставка, лекція, лабораторія тощо. Презентація результатів проекту має бути публічною.
Для участі в програмі ПОШУК: Інші простори необхідно:
* обрати неконвенційний простір в Києві (цього року програма працює тільки в Києві);
* представити свою ідею, заповнивши аплікаційну форму;
* надіслати аплікаційну форму до 20 січня 2012 року до Фундації ЦСМ.

Готуючи проект, візьміть, будь ласка, до уваги, що:
* проект може бути презентований одним, декількома художниками або мистецькою групою митців із різних сфер і дисциплін;
* переможці отримують авторський гонорар у розмірі 4.000 грн. (гонорар є фіксованим і розподіляється на всіх авторів, якщо проект презентований групою);
* максимальний виробничий бюджет проекту, що може бути профінансований ФЦСМ – 16.000 грн. (автори проектів не обмежені у залученні додаткових джерел фінансування);
* час реалізації проектів: квітень – червень 2012 року;
* ФЦСМ надаватиме технічну і організаційну підтримку, а також допомагатиме у домовленостях з власниками/відповідальними приміщень/місць для проведення проекту. У разі, якщо такі домовленості неможливо укласти, ФЦСМ не зможе підтримати такий проект.

Результати конкурсу будуть оголошені до 1 березня 2012 року. Проекти вибиратиме фахова консультативна рада.
Заповнена аплікаційна форма (збережена у форматі PDF) і додаткові матеріали (в одному файлі у форматі PDF розміром до 5 МВ) мають бути надіслані до ФЦСМ на адресу search@cca.kiev.ua до 20 cічня 2012 року.

З питаннями можна звертатись до Людмили Скринникової за адресою search@cca.kiev.ua або за тел. (044) 501 94 61 до 15 січня 2012 року. Координатори проекту намагатимуться максимально швидко і вичерпно відповісти на всі питання.
Протягом грудня 2011 – травня 2012 ФЦСМ запрошуватиме на лекції та публічні дискусії в рамках програми.

Програма ПОШУК є можливою завдяки благодійному аукціону “Просто.Мистецтво”.

 2,585 total views,  1 views today

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *